Naši gazdovia | NASDVOR.SK

Naši gazdovia

Bardejovská mliekareň s.r.o.

Bardejovská mliekareň s.r.o.

Bardejovská mliekareň je zameraná na výrobu mliečnych výrobkov – maslo, bryndza a syrových produktov - údené, neúdené parené syry, ktoré sa vyznačujú predovšetkým svojou kvalitou, chuťou a vôňou. Špecifikom spoločnosti je ručná výroba a spracovanie produktov, ktorá je pri dnešnej technológii veľmi vzácna.
BeeFarm- včelia farma- p. Pekár

BeeFarm- včelia farma- p. Pekár

BeeFarm- včelia farma sa zameriava hlavne na produkciu lesných a medovicových medov od roku 1985. Tieto medy sú svojou kvalitou známe po celom svete. Oblasť v ktorej sa nachádza je známa svojimi mikroklimatickými podmienkami, ktoré vytvárajú jedinečný biotop pre produkciu medov najlepšej kvality, ktorá je známa po celom svete.
BeeLoL

BeeLoL

BeeLoL vyrába cukrovinky výlučne z prírodných surovín – bez konzervačných látok, umelých aróm, farbív, či príchutí. Ingrediencie získavajú od regionálnych dodávateľov, včelí med pochádza od slovenských včelárov. Šetrná receptúra ponecháva v cukrovinkách pôvodnú chuť, farbu aj vôňu použitých prímesí -sušených byliniek, plodov a korenín. Cukrovinky môžu mať preto liečivé alebo povzbudzujúce účinky.
BIT STEK s.r.o.

BIT STEK s.r.o.

BIT STEK s.r.o. je výrobca slovenských mäsových výrobkov a mäsových konzerv. Nachádza sa v obci Terňa pri Prešove. Jej úsilím je vyrábať mäsové výrobky podľa tradičných receptúr moderným spôsobom. Špecifikom je vysoký obsah mäsa a čo najmenší obsah potravinových aditív v ich produktoch.
Budiš-minerálna voda

Budiš-minerálna voda

Minerálna voda Budiš patrí medzi najvýznamnejšie značky spoločnosti Slovenské pramene a žriedla, a.s., kde je charakterizovaná, ako voda vynikajúcej kvality, jedinečnej chuti, s bohatou a dlhoročnou tradíciou a zároveň je najpredávanejšou minerálnou vodou na slovenskom trhu.
Čokoláda - Chocomaze

Čokoláda - Chocomaze

CHOCOMAZE sú ojedinelé, ručne vyrobené čokolády, ktoré môžu byť vynikajúcim darčekom. Táto firma priniesla tradičnú chuť čokolády skríženú s modernými technológiami a nápadmi, kde základnú surovinu čokolády CHOCOMAZE vybrala od najväčšej firmy vyrábajúcu prémium čokoládu, od belgickej Callebaut.
Dravce- CUKRÁRENSKÁ VÝROBA U MARIENKY

Dravce- CUKRÁRENSKÁ VÝROBA U MARIENKY

Cukrárenská výroba u Marienky je malá rodinná firma nachádzajúca sa v obci Dravce. V ponuke majú široký sortiment zákuskov, tort, ktoré pečú na všetky typy príležitostí. Sú vyrobené z prírodných surovín a tradičných receptúr našich babičiek.
EKOFARM s.r.o.

EKOFARM s.r.o.

Ekofarm s.r.o. je malá firma rodinného typu. Vznikla v roku 2000.Venuje sa rastlinnej a živočíšnej výrobe a v poslednom období sa začína orientovať aj na agroturistiku. V súčasnosti firma pestuje 20 druhov liečivých rastlín a 10 druhov zberá z voľnej prírody. Zber sa vykonáva ručne. Rastliny suší, spracováva a vyrába z nich 32 druhov bylinných biočajov. Všetko sa to vykonáva ekologickým spôsobom. Kontrolnú činnosť nad pestovaním a spracovaním liečivých rastlín vykonáva inšpekčná organizácia NATURALIS SK s. r. o.
Elesko Forest s.r.o.

Elesko Forest s.r.o.

Elesko delikatessen je firma ktorá ponúka mäso a delikatesy z diviny. Salámy, klobásy, paštéty ale aj mäsové výrobky. Mäso z diviny pochádza z voľne žijúcej zveri z lesov z Malých Karpát, vďaka pestrej strave voľne žijúcej zveri a neobmedzenému pohybu obsahuje viac železa, vitamínov skupiny B a nenasýtených mastných kyselín ako iné mäsá.
Farma Turová

Farma Turová

Farma Turová sa venuje chovu a predaju mäsových plemien hovädzieho dobytka od roku 2006. Od roku 2008 je celý chov registrovaný v systéme ekologického poľnohospodárstva. Je charakterizovaná, ako ekologicky bitúnok určený na porážku hovädzieho dobytka.
Fiala- Vitalita s.r.o

Fiala- Vitalita s.r.o

Fila-Vitalita je rodinná farma zo Svodína, ktorá svojou nepretržitou prácou na vysokej úrovni, podľa zásad ekologickej poľnohospodárskej výroby a zároveň pod kontrolou inšpekčného a certifikačného orgánu NATURALIS SK, dodáva na trh 100% BIO ovocné šťavy plnené v troj- a päť- litrových Bag-in boxoch. Do ovocnej šťavy nie je pridávaná ani voda, cukor, konzervačné látky, zvýrazňovače chuti, ani farbivá. Od roku 2009 sa podieľa na projekte „školské ovocie“ podporované Európskou Úniou-dodáva čerstvé ovocie a 100% ovocné šťavy do 60 materských a základných škôl.
Gelnický bitúnok- Gelnica

Gelnický bitúnok- Gelnica

Gelnický bitúnok sa zaoberá spracovaním mäsa a predajom mäsových produktov. Samotné spracovanie, ktoré je v konečnom dôsledku úzko späté s výrobou, je založené na osvedčených výrobných postupoch. Tieto postupy sú obdobné s postupmi používanými pri domácej výrobe, čím dosahujú výrobky kvalitu vo všetkých hodnotených ukazovateľoch. Práve cestou vysokej kvality, modernej technológie a prvotriednych surovín chce firma prispieť k spokojnosti a záujmu spotrebiteľov.
Garonex- včelia farma

Garonex- včelia farma

Včelia farma Garonex sa snaží staviať na základoch kvality. Vznikla v roku 2005 a zaoberá sa profesionálnym chovom včiel, produkciou včelích produktov, ako je med, peľ, propolis a materská kašička a tiež sa zaoberá výrobou včelárských potrieb.
GingerMania

GingerMania

GingerMania je tradičný kvasený nízkoalkoholický nápoj, s vyšším a nižším obsahom prírodne vykvaseného alkoholu, ktroý vznikol na základe spolupráce dvoch mladých barmanov. Toto magické spojenie sviežeho citróna a štiplavého zázvoru, ktorý je v Anglicku známe ako GingerBeer, sa vyrába za pomoci ručne vyberaného čínskeho zázvoru, exotických citrusov, prírodného cukru, pramenitej vody a špeciálnych kvasiniek, pričom neobsahuje žiadne umelé príchute, sladidlá či dochucovadlá.
Peter Kosť

Peter Kosť

Huby nie sú len pochutinou, ale disponujú vlákninou a niektoré z nich aj látkami, ktoré posilňujú obranyschopnosť organizmu čo im umožňuje zaradenie do zdravej výživy. Z tohto dôvodu Vám môžeme ponúknuť podľa sezóny čerstvé a sušené druhy a zmesi húb od slovenských pestovateľov alebo spracovateľov.
Huby - Hliva ustricová

Huby - Hliva ustricová

Magická hliva má sídlo v Prešove, kde sa zaoberajú pestovaním a predajom čerstvej hlivy ustricovej. Vyznačuje sa najmä pre priaznivé účinky na imunitný systém, ako aj schopnosťou snižovania cholesterolu v organizme. Je známa aj svojou špecifickou vôňou a chuťou.
Huby- Šampiňóny-Dravce

Huby- Šampiňóny-Dravce

Šampiňonárne Šarišské Dravce je pestovateľská a distribučná spoločnosť, ktorá sa zaoberá predovšetkým pestovaním a predajom voňavých a najmä chutných šampiňónov. Tento druh huby sa vyznačuje hlavne vysokým obsahom silných látok bojujúcim proti alergiám.
Hrabkov- Poľnohosp. Druž. Branisko v Širokom

Hrabkov- Poľnohosp. Druž. Branisko v Širokom

"Poľnohospodárske družstvo Branisko sa nachádza v obci Široké. Zaoberá sa výrobou a predajom mäsových výrobkov (mäkkých, varených, tepelne opracovaných, tepelne neopracovaných) a údených výrobkov, ako aj spracovaním a predajom samotného mäsa. Práve cestou vysokej kvality, modernej technológie a prvotriednych surovín chce firma prispieť k spokojnosti a záujmu spotrebiteľov."
Iget s.r.o. Bylinky spod Tatier

Iget s.r.o. Bylinky spod Tatier

Firma sídli v obci Lipany pri Sabinove. Využíva dary čistej a prekrásnej prírody hornej Torysy šetrným zberom lesných plodov a byliniek, ktoré ďalej spracováva na tradičné produkty. V ponuke sú olejové bylinné extrakty, liehové bylinné extrakty a tinktúry z prírodných výťažkov z rastlín.
Jogurty zo štálika

Jogurty zo štálika

Jogurty zo štálika Farma Štálik sa náchadza v Liptovskej Teplej. V ponuke majú bio ovčie jogurty, ktoré vyrábajú z mlieka od miestnych chovateľov oviec, ktoré sa pasú na lúkach a pasienkoch Liptovskej kotliny. Ovčie mlieko šetrne pasterizujú a pridaním jogurtovej kultúry zabezpečujú konzumentovi pôžitok z vysoko kvalitného výrobku bez pridania konzervantov, škrobov, zahusťovadiel a iných chemických látok.
Kvaskový chlieb - špaldový

Kvaskový chlieb - špaldový

Kvaskový chlieb pripravený z kvásku sa vyrába v Prešove. Je spracovaný podľa tradičných receptúr, ktoré sa vracajú ku koreňom zdravej výživy a tým sa pripravuje výhradne z prírodných surovín. Vyznačuje sa vôňou a chuťou pravého chleba.
Kubus - hydina

Kubus - hydina

"Hydina Kubus je firma, ktorá sa nachádza vo Veľkom Slavkove pri Poprade. Jej hlavným cieľom je kvalitné zpracovanie hydiny pre slovenský trh z vlastnej produkcie, čo zaručuje vysokú kvalitu mäsových výrobkov."
Liptovská Teplička

Liptovská Teplička

Poľnohospodárske podielnické družstvo Liptovská Teplička sa zaoberá pestovaním, nákupom a predajom poľnohospodárskych a potravinových výrobkov. Ide predovšetkým o predaj výborných mliečnych výrobkov a jahňacieho mäsa. Práve cestou vysokej kvality, modernej technológie a prvotriednych surovín chce firma prispieť k spokojnosti a záujmu spotrebiteľov.
Luteus s.r.o. - stredisko spracovania zveriny

Luteus s.r.o. - stredisko spracovania zveriny

Spoločnosť LUTEUS s.r.o. vznikla v roku 2006. Jej cieľom je špeciálna výroba a spracovanie mäsa zo zveriny v snahe zúročiť dlhoročné skúsenosti v oblasti spracovania, veľkoobchodu a maloobchodu s mäsom. Snahou spoločnosti je ponúknuť konečnému spotrebiteľovi vysokokvalitný produkt, pochádzajúci z ekologicky najmenej zaťaženého prostredia - našich hôr.
Mak z Jarnej

Mak z Jarnej

Mak z Jarnej je logo pre pestovanie, zber, sušenie a predaj slovenského maku, ktorý sa nachádza v malej dedine neďaleko Cífera pri Trnave. Pestujú sa tu farebné maky medzi ktoré sa zaraďuje biely mak- orechovej chuti, hnedý s chuťou slnečnicových jadierok a sivý výraznej makovej chuti tradičného maku s lahodnejšou a sladšou chuťou.
Mejk - Mariana Jarolínová

Mejk - Mariana Jarolínová

Mejk Snina je maličká prevádzka na Východe Slovenska, kde si dávaju záležať na svojich výrobkoch, ktoré sú domácej receptúry. Pirohy od pani Jarolínovej, sú vyrábané ručne za pomoci formičiek, majú nezameniteľnú chuť, vzhľad a hlavne zaručenú kvalitu.
Mäsovýroba Pečovská - Hurka s. r. o.

Mäsovýroba Pečovská - Hurka s. r. o.

Mäsovýroba zameraná na predaj vždy čerstvého mäsa slovenského pôvodu a domácich mäsových výrobkov vysokej kvality, ktoré sú vyrábané bez prídavku stabilizátorov, zahusťovadiel, bez použitia hydinového mechanicky separovaného mäsa.
Naše výrobky spájajú návrat k tradičným výrobným postupom a množstvo z nich neobsahuje lepok, takže sú vhodné aj pre celiatikov.
Samozrejmosťou je starostlivý výber tých najkvalitnejších surovín, použitie čerstvého mäsa z vlastnej rozrábky a použitie prírodných korenín, čo robí z hotového produktu originálny výrobok s nezameniteľnou lahodnou chuťou.
Mletá paprika -Andrej Urblik

Mletá paprika -Andrej Urblik

Korenie od pána Urblíka je kvalitné, má príjemnú špecifickú vôňu a chuť . Pochádzajú z úrodnej pôdy, kde sa posledné 4 roky nedávali umelé hnojivá. Pri výsadbe sa používa biohumus a v prípade nutnosti biopostreky. Koreniny zlepšujú chuť jedla, napomáhajú aj pri spaľovaní tukov a sú zdrojom antioxidantov, ktoré v tele potláčajú zápaly.
Mlyn- Zrno

Mlyn- Zrno

"Farma Mlyn Zrno na trhu pôsobí od roku 1992. Vo výrobnom programe ponúkajú múky ale aj iné výrobky ako napríklad strukoviny, či cestoviny, určené pre zdravý životný štýl. Farma Mlyn Zrno melie múky napríklad celozrnné, z iných druhov plodín ako sú amarantové, špaldové, jačmenné múky, z tvrdej pšenice a strukovinové , ale aj BIO múky ako produkty ekologického poľnohospodárstva."
Mňamka- cukrárenská výroba

Mňamka- cukrárenská výroba

"Mňamka je cukrárenská výroba s dlhoročnými skúsenosťami. Zaoberajú sa pečením zákuskov a tort na každú príležitosť. V ponuke sú tradičné a domáce koláče, zdravé výrobky bez umelých prísad, ako aj výrobky ušité na mieru, pripravované šikovnými rukami cukrárok."
Mydlo z Farmy

Mydlo z Farmy

Mydlo z farmy je malá rodinná farma, ktrorá sa zaoberá výrobou bio mydiel. Mydlá sa vyrábajú z prírodných olejov studenou metódou saponifikácie. Luxusnou základnou liečivou prísadou je kozie mlieko. Sú zložené z výlučne prírodných farbív a neobsahujú žiadne konzervačné látky.
Pivo-sandorf

Pivo-sandorf

Pivovar Sandorf je v prevádzke od roku 2011 s kapacitou 1000 hl piva za rok. Nachádza v strede obce Prievaly. Pivo je vyrábané poctivým tradičným spôsobom, tak aby malo tú najlepšiu kvalitu a chuť.
PR Victory s.r.o. Gaboltov

PR Victory s.r.o. Gaboltov

"Spoločnosť PR Victory s.r.o. bola založená v roku 2011. Jej podstatou je výroba a predaj pravých domácich múčnych jedál ako sú domáce pirohy, parené buchty, parené knedle, slivkové gule a iné. Každý výrobok je originál a produkty sú vyrábané poctivou ručnou prácou. Pri výrobe používajú vlastné originálne receptúry, ktoré zabezpečujú nezameniteľnú chuť našich výrobkov."
PROBE

PROBE

Pekáreň PROBE leží v Kamenici nad Cirochou a bola založená v roku 1991. Zaoberá sa výrobou slaného, sladkého, celozrného pečiva a chleba. Výrobky sa vyznačujú predovšetkým svojou kvalitou, pestrosťou a jedinečnou chuťou.
Rybia farma- Gerlachov, pstruhy

Rybia farma- Gerlachov, pstruhy

"Rybia farma hospodári na piatich rybochovných zariadeniach, lokalizovaných pozdĺž rieky Tople v Gerlachove v okrese Bardejov. Bola založená v roku 1998 kedy sa vyprofilovala na producenta lososovitých druhov rýb. Farma disponuje špičkovými odborníkmi v oblasti chovu a spracovania sladkovodných rýb."
Solčanka

Solčanka

Zeleninové ochucovadlo Solčanka sa vyrába v Slovenskej republike, konkrétne v obci Solčany v okrese Topoľčany. Je to zmes kvalitnej sušenej zeleniny a 7 druhov liečivých bylín bez umelých dochucovadiel. Je náhradou za známy zvýrazňovač chute - glutaman sodný.
Tekvicové jadierka

Tekvicové jadierka

Tekvicové jadierka je rodinná firma, ktorá sa od roku 2002 zaoberá pestovaním, zberom, úpravou a predajom tekvicových jadierok.
Tomášovce- PD Čingov, Smižany

Tomášovce- PD Čingov, Smižany

Bitúnok Spišské Tomášovce sa snaží vyrábať najmä krajové špeciality z bravčového a hovädzieho mäsa spracovaním vlastnej produkcie jatočných zvierat. Všetky výrobky sú vyrobené z kvalitných surovín. Práve cestou vysokej kvality, modernej technológie a prvotriednych surovín chce firma prispieť k spokojnosti a záujmu spotrebiteľov. Vďaka neustálej kontrole každého výrobného kroku a kvality mäsa štátnym veterinárnym dozorom sa tovar z bitúnku Spišské Tomášovce stal vyhľadávaným tovarom. V súčasnosti má na konte viac ako 30 druhov výrobkov.
Top-Farm Topoľnica

Top-Farm Topoľnica

"TOP-FARM Topoľnica sa nachádza v obci Topoľnica. Je to mladá firma založená na dlhoročných skúsenostiach majiteľov. Jej cieľom je ponúknuť ľudom to, čo už mnohý nepoznajú a Tí, čo poznajú nevedia, kde to nájsť. Firma ponúka zdravé kvalitné mäso z farmy, ktoré nie je chemicky ošetrované a zvieratá rastú v najekologickejšom prostredí. V deň našej objednávky sa hydina na farma poráža, spracuje a do doby maximálne dvoch dní prebehne naša distribúcia tovaru."
PVOD Údol, Gazdovská mliekareň

PVOD Údol, Gazdovská mliekareň

"Poľnohospodárske výrobno-obchodné družstvo Údol sa zaoberá chovom zvierat, nákupom a predajom poľnohospodárskych plodín, krmív. Ide predovšetkým o sparcovanie a výrobu mlieka a mliečnch výrobkov. Mliekareň vyrába mliečne výrobky z mlieka vlastnej produkcie, kde mlieko dosahuje dlhodobo najvyššie štandardy kvality. Vyrábajú produkty bez pridávania konzervačných látok a kladú dôraz na vysokú výživnú hodnotu všetkých výrobkov."
Včelco s.r.o.

Včelco s.r.o.

"Včelovina sa nevyrába vo veľkých kvantách v neosobnej továrni. Základ firmy tvoria traja včelári, oddaní svojmu remeslu. Firma sídli v Smoleniciach, kde jej podstatou sú špičkové produkty, spojené s prírodou, prinášajúce potešenie."